Deprecated: file_get_contents(): Passing null to parameter #2 ($use_include_path) of type bool is deprecated in /data/web/virtuals/331731/virtual/www/core/libraries/flat-files.php on line 38

Deprecated: file_get_contents(): Passing null to parameter #2 ($use_include_path) of type bool is deprecated in /data/web/virtuals/331731/virtual/www/core/libraries/flat-files.php on line 38
Prezident Václav Klaus v Mongolsku - třídenní zastávka na cestě po Asii - září 2006 -

Prezident Václav Klaus v Mongolsku - třídenní zastávka na cestě po Asii - září 2006

 • Společně s prezidentem Enchbajarem
  Společně s prezidentem Enchbajarem
 • Jedno z oficiálních setkání
  Jedno z oficiálních setkání
 • české vlajky po cedlém Ulánbátaru
  české vlajky po cedlém Ulánbátaru
 • Otevření výstavy obrazů F. Kupky
  Otevření výstavy obrazů F. Kupky
 • Významné osobnosti na výstavě
  Významné osobnosti na výstavě
 • Předání daru panu presidentovi
  Předání daru panu presidentovi
 • Večeře na rozloučenou -přišli i duchovní
  Večeře na rozloučenou -přišli i duchovní
 • Autogramiáda vedení Komory - Ing. Vlček
  Autogramiáda vedení Komory - Ing. Vlček
 • Autogramiáda vedení Komory - Dr. Trojan
  Autogramiáda vedení Komory - Dr. Trojan
 • Autogramiáda - Dr. Sterndorff (poradce)
  Autogramiáda - Dr. Sterndorff (poradce)

           Prezident České republiky pan Václav Klaus s chotí uskutečnil ve dnech 25. - 27. září 2006 první státní návštěvu Mongolska v novodobé historii vzájemných vztahů. Návštěva, která se začala připravovat již od roku 2004, je potvrzením tradičně dobrých vzájemných vztahů. Byla součástí asijské cesty pana prezidenta, v rámci které se uskutečnila také státní návštěva Vietnamu. Její význam je potržen skutečností, že se uskutečnila v roce, kdy si mongolský lid připomínal 800. výročí založení jednotného mongolského státu.

          Po slavnostním uvítání proběhlo jednání s prezidentem Mongolska n. Enchbajarem, v průběhu kterého udělil prezident Mongolska českému prezidentovi pamětní medaili k 800. výročí založení jednotného mongolského státu. Na závěr jednání delegací bylo za přítomnosti obou prezidentů podepsáno zmocněnými náměstky příslušných ministerstev Memorandum o porozumění mezi MZV ČR a MZV MNG a Ujednání mezi ministerstvy školství ČR a Mongolska na léta 2006-2009.

 

 

          V průběhu návštěvy se prezident ČR setkal s předsedou parlamentu C. Njamdordžem a s premiérem M. Enchboldem. Pro všechna jednání byla charakteristická velmi přátelská a otevřená atmosféra. Také prezident zahájil mongolsko-české podnikatelské fórum a vyzval podnikatele k navázání nových kontaktů. Společně pak s prezidentem Mongolska otevřeli výstavu českého malíře Františka Kupky, který patří mezi zakladatele světového abstraktního malířství.